Máte otázky? Volajte 052 23 88 710 | 0902 903 903 | Píšte na: info@tis.sk

Novinky / Jahňacina z Farmy Toporec

Jahňacina, obľúbený pokrm v stredomorskej kuchyni.

Jahňacina nie je na našom bežnom jedálnom listku. Zvykom bolo mliečné jahňatá vyviezť pred Veľkou nocou do Talianska a to čo doma zostalo chovali gazdovia do jesene a konzumovali sme to v jeseni ako "baraninu." Zvyk je železna košeľa a myslím, že hlavne preto to je tak.

Nie je u nás bežné kúpiť si jahniace kotlety a ugrilovať si ich na večeru. Zvykom nie je ani dať si v reštaurácii jahňaciu ako hlavné jedlo. Prípadne si urobiť rezne obalené v trojobale spolu s nastrúhaným tvrdým syrom. 

To všetko som si mohol bežne vychutnať v mediteranskom prostredí alebo v austrálii. Neviem či dnes prerazíme s našou jahňacinou u Vás a zmeníme Vaše zvyky,  ale pracujeme na tom, aby sme Vám umožnili mať ju dostupnú u nás na farme, tak aby ste si ju mohli vychutnať.

Jahňacina je nízkotučná potravina, obsahuje vysoko kvalitné bielkoviny, nenasytené mastné kyseliny prospešné pre ľudský organizmus, ktoré pomáhajú regulovať cholesterol. Je bohatá na vitamín B (hlavne B12 a B1), ľahko vstrebateľný zinok, železo, meď, horčík, selén,

Som absolutne presvedčený, že čerstvé a v našom prostredí prirodzene vyskytujúce sa potraviny sú tie zdraviu prospešné. 

Na našej farme robíme všetko pre to, aby tomu tak bolo. V duchu našho hesla: pestujeme a vyrábame naše produkty tak, aby to bolo čo najprirodzenejšie bez používania chémie, konzervantov, liečív a stimulantov. PRETO: "VŽDY VIETE ČO JETE!" Toto si môžete u nás na farme vždy overiť a prísť sa pozrieť.