Máte otázky? Volajte 052 23 88 710 | 0902 903 903 | Píšte na: info@tis.sk

Blog / Toporecký jogurt vanilkový - kravský

Zdravý vanilkový jogurt, ktorý dozrieva priamo v skle, je vyrobený tradičným spôsobom z mlieka nadojeného na našej farme a z vanilkovej náplne vyrobenej na našu objednávku špeciálne bez konzervantov.

Na výrobu naších ochutených jogurtov používame vybrané kvalitné pôvodné československé mliekarenské jogurtové kultúry, ktoré sú určené na aplikáciu priamo do výrobníkov počas spracovávania mlieka. V spojení s naším čerstvým mliečkom nadojeným na našej farme tak jogurt získava príjemnú lahodnú chuť, ktorej po prvom ochutnaní málokto odolá. Biely jogurt, s láskou plníme a fermentujeme pomaly.  Až 24 hodín jogurtové kultúry pri kontrolovanej teplote spracovávajú čerstvé pasterizované mliečko na jogurtovú masu. Táto jogurtová masa predstavuje vyváženú kombináciu živín a bifidusových kultúr nevyhnutných pre plnohodnotnú výživu človeka. Probiotiká nachádzajúce sa v mliečnej zložke sú súčasťou zdravého životného štýlu a zároveň predstavujú prevenciu pred rôznymi ochoreniami.

Vanilková príchuť bez E - 53-017 - neovocný komponent

Vanilka sa hodí skoro všade do všetkých koláčov, pudingov a sladkých  náplní preto sme túto príchuť nemohli vynechať ani my. Sladko voňajúca vanilka dokáže divy pri upokojení nervov, preto je vanilka tiež skvelým antidepresívom. Takže keď sa najbližšie budete cítiť mizerne, stačí ak si pochutnáte na našom Toporeckom  jogurte s vanilkovou príchuťou a zlá nálada je preč.

Zloženie:

Kravský jogurt vanilka - kravské mlieko,plnotučné, pasterizované, jogurtová kultúra, tuk min.3% hm. Ochucovadlo - vanilkový sirup min. 15% hm.(zloženie: cukor 60 %, voda, modifikovaný škrob, pektíny, aróma, extrakt z vanilkových strukov 0,3 %, jedlá soľ, kyselina citrónová, karotény, kurkumový extrakt)

Veľkou výhodou našich jogurtov je aj to že sú vo vratných sklenených fľašiach, kde je možnosť opätovného použitia. CHceme byť zodpovední a čo najmenej zaťažovať životné prostredie. Fľaše v ktorých sú naše jogurty sú stabilné, neodovzdávajú výrobku žiadné chute a pachy a pri prevoze udržiavajú teplotu.