Máte otázky? Volajte 052 23 88 710 | 0902 903 903 | Píšte na: info@tis.sk

Blog / Toporecké vankúšiky - kravské

Zdravé,neúdené syrové vankúšiky z našej Farmy Toporec sú vyrobené z mlieka nadojeného od našich kravičiek. Počas  letnej sezóny sa pasú na voňavých lúkach a tráva, ktorú spásajú je čerstvá a plná vitamínov. Mlieko je tak bohaté na množstvo živín a aj výrobky z neho majú preto veľmi lahodnú chuť.

Lahodné syrové vankúšiky vyrábame overenými tradičnými postupmi. Syrové výrobky sú ručne vyrobené bez pridávania chemických prísad a stabilizátorov, preto sú to 100%-né prírodné produkty. Vankúšiky  vyrábame parením hrudkovitého  syra vyrobeného z čerstvého kravského mlieka.  Hrudku syra nakrájeme a kúsky syra dáme roztopiť v horúcej vode. Následne ručne naťaháme hrubšie nite, ktoré necháme schladiť v studenej vode a na krátky čas ich nasolíme v soľnom roztoku. Neskôr po vysušení ich nakrájame na krátke kusy, kroré pripomínajú vankúšiky. Samotná soľ neprenikne dovnútra  len na povrchu urobí hladký povlak a vankúšiky príjemne vŕzgajú pod zubami. Vankúšiky vyrábame solené,  alebo ochutené medvedím cesnakom.

Medvedí cesnak s ktorým sú vankúšiky ochutené je ručne nazbieraný v našich Toporeckých lesoch. Jeho zdravotné účinky sú veľmi podobné cesnaku kuchynskému, pretože obsahuje rovnaké zlúčeniny ako klasický cesnak dokonca je oproti nemu jemnejší, obsahuje enzými, viac aktívnych liečivých látok a množstvo vitamínu C. Zelené listy medvedieho cesnaku obsahujú chrolofyl, zelený fotosynteticky pigment, v ktorom je ukrytá energia slnka.

Parený syr v tvare vankúšikov obľubujú malí aj veľkí konzumenti, nesmú chýbať pri akejkoľvek príležitosti, na oslave, alebo ako dobrota k večernému filmu. Môžete si ich kúpiť v 200g balení.

Zloženie:

Kravské mlieko -plnotučné,nepasterizované, syridlo, jedlá soľ. Množstvo tuku v sušine min. 44%. Medvedí cesnak. Uskladňujte v chlade do 6 °C.