Máte otázky? Volajte 052 23 88 710 | 0902 903 903 | Píšte na: info@tis.sk

Blog / Toporecké nite - kravské

Zdravé,neúdené syrové nite z našej Farmy Toporec sú vyrobené z mlieka nadojeného od našich kravičiek. Počas  letnej sezóny sa pasú na voňavých lúkach a tráva, ktorú spásajú je čerstvá a plná vitamínov. Mlieko je tak bohaté na množstvo živín a aj výrobky z neho majú preto veľmi lahodnú chuť.

 

Lahodné syrové nite vyrábame overenými tradičnými postupmi. Syrové výrobky sú vyrobené bez pridávania chemických prísad a stabilizátorov, preto sú to 100%-né prírodné produkty. Základom pre výrobu nití je mlieko. Nite vznikajú parením hrudkovitého prírodného syra vyrobeného z čerstvého kravského mlieka. Zo syrovej hrudky si nakrájame rovnomerné množstvo a kúsky syra dáme do hrnca roztopiť v horúcej vode z ktorej už neskôr len naťaháme nite, ktoré necháme schladiť v studenej vode a na čas ich vložíme do soľného roztoku. Čím je roztok slanší, tým sú nite menej slané, pretože soľ neprenikne dovnútra a na povrchu urobí hladký povlak a nite potom nie sú mäkké, ale príjemne vŕzgajú pod zubami. Takto naťahané nite už len zabalíme a sú pripravené na cestu priamo k vám.

Parený syr v tvare nití obľubujú malí aj veľkí konzumenti, nesmú chýbať pri akejkoľvek príležitosti, na oslave, alebo ako dobrota k večernému filmu. U nás si môžete kúpiť 100g, 200g a 500g balenie.

Zloženie:

Kravské mlieko,plnotučné,nepasterizované,syridlo,jedlá soľ. Množstvo tuku v sušine min. 44%. Uskladňujte v chlade do 6 °C.